Wpisy archiwalne Październik, 2011, strona 1 | rowerzystka.bikestats.pl Rowerkiem przez świat...

Rowerzystki


avatar Małgośka mówią mi, a moja ksywka na tym blogu rowerowym to "rowerzystka" z miasteczka Przecław k/Szczecina. Odkąd prowadzę tego bloga przejechałam 14867.64 kilometrów, w tym 1257.25 po piachu i błocie. Moja średnia..., to średnia fotograficzna, jeżdżę raczej turystycznie, by podziwiać piękny świat, robić fotki lub filmy, a potem pokazać to wszystko Wam. Prócz jazdy na rowerze mam jeszcze inne ulubione dyscypliny sportowe jak: taniec, bieganie i wszelkie inne gimnastyki ciała :). Acha, nie pokonuję dystansów powyżej 150 km..., tak..., tak było jeszcze nie tak dawno..., cóż..., czasy się trochę zmieniły i moje możliwości też, ale za to nie dbam o statystki, nie potrzebne mi to ;) Więcej o mnie


linijka


linijka


Moja aktywność

linijka

linijka


Kiedy i ile :)

linijka

baton rowerowy bikestats.pl
button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl

FoLandy

FoDeszczówkę należy wziąć?

linijka

wakacje 2012Pogoda w Polsce na stronę
Moi ulubieńcy :)

linijka

Zaliczyłam gminy

  Zalicz gmine
FoKto u mnie gości?

linijka

Takie tam statystyki...

linijka

Wykres roczny blog rowerowy rowerzystka.bikestats.pl
FoFotki...

linijka

To było...

linijka

No popatrz..., kogo tu nie było?

linijka

free counters
Wpisy archiwalne w miesiącu

Październik, 2011

Dystans całkowity:570.32 km (w terenie 99.00 km; 17.36%)
Czas w ruchu:23:09
Średnia prędkość:15.99 km/h
Liczba aktywności:17
Średnio na aktywność:33.55 km i 4h 37m
Więcej statystyk
 • DST 43.50km
 • Teren 15.00km
 • Czas 03:05
 • VAVG 14.11km/h
 • Sprzęt Kropka
 • Aktywność Jazda na rowerze

Uroki Głębokiego, Arkonki

Poniedziałek, 31 października 2011 · dodano: 31.10.2011 | Komentarze 11

Urozmaicona wycieczka wzięła się z tego, że miałam na Bezrzeczu sprawę służbową, na Głębokim i w Lasku Arkońskim chciałam nacieszyć wzrok piękną jesienią, a potem już w Centrum kilka spraw osobistych czekało na mnie.
Po załatwieniu sparwy służbowej na Bezrzeczu, do którego dojechałam z Przecławia poprzez Dołuje i Wąwelnicę, udałam się na Głębokie, gdzie foceniu nie było końca. Jest tam jednym słowem cudownie.
Wiem, ze dużo tego jest, ale to tylko namiastka tego, co chciałabym Wam pokazać ;)Po rundce dookoła Jeziora Głębokiego ruszyłam podziwiać uroki Jeziorka Uroczysko, położonego po drugiej stronie drogi w kierunku na Pilchowo

Następnym pięknym miejscem było Jezioro Goplana... i :)...ArkonkaA to już Różanka... :)...i mała sesja różana
Prawda, że cudowne? :)

Zrobiło się późno, focenie absorbuje bardzo, a czas niestety, ucieka bardzo szybko. Poprzez Park Kasprowicza pojechałam do Centrum...

...i po załatwieniu spraw osobistych ruszyłam już o zmroku do domu.Pogoda dzisiaj była fantastyczna do jazdy rowerkiem, szkoda tylko, że zabrakło, jak zwykle to bywa o tej porze roku, słoneczka :)

Kategoria 2011, Kwiaty


 • Aktywność Jazda na rowerze

Cmentarz Centralny

Niedziela, 30 października 2011 · dodano: 30.10.2011 | Komentarze 11

Dziś wybrałam się z moją córcią na Cmentarz Centralny w Szczecinie. Z powodu nietolerancji przez moją latorośl jednośladu, wybrałyśmy się spacerkiem na nogach, zrobić porządek na grobie. Poniżej kilka fotek z naszego spaceru i z cmentarza, jakże urokliwego miejsca w Szczecinie.

Cukrowa - ścieżka pieszo-rowerowa
Cukrowa cdCmentarzDo domu wracałyśmy już o zmroku, jakże dużo krótszy dzień dziś się zdaje z powodu regulacji czasu :(Spacerkiem przeszłyśmy spory dystans ok 12,7 km. Ciekawa jestem, czy jutro będą zakwasy :) • DST 36.09km
 • Teren 20.00km
 • Sprzęt Łunibajczyk
 • Aktywność Jazda na rowerze

Szlakiem Bielika

Sobota, 29 października 2011 · dodano: 29.10.2011 | Komentarze 18

Dzisiejsza sobota zapowiadana była jako bardzo ciepły i słoneczny dzień. Owszem, ciepło było, ale poza tym świat spowity był mgłą, niczym pierzynką. Tak było przez całą naszą wycieczkę.Umówiłyśmy się z Tunią o 10.00 na rozstaju dróg Siadło Górne - Smętowice, miałyśmy dzisiaj sprawdzić, czy zapowiadane oddanie ścieżki rowerowej szlakiem Bielika jest już zrealizowane.W pierwszej kolejności weszłyśmy na punkt widokowy przed Siadłem Dolnym

Akcja fotografia :))Nad Odrą w Siadle Dolnym - wieś jest położna bezpośrednio nad rzeką

Dalej już szuterkiem jedziemy zwiedzać szlakPo drodze nie było końca zachwytom i znacznej ilości fotek :))

Gdy Tunia wspina się na punkt widokowy, na tzw. wzgórzu Morenka (65 m n.p.m.)......nasze rumaki spokojnie odpoczywająByło miło, widokowo, pięknie itd. Teraz niestety, musimy się wspinać co rusz :)

Poniżej fotka z wycieczki z czerwca 2010r, droga była tylko leśna :)I powrót to teraźniejszej wycieczki...

Wyjeżdżamy z lasu......i ścieżką prowadzącą przez pole dojeżdżamy do Moczył (to nie ta, co widać na fotce :))A tu znów wspomnienia na fotce - czerwiec 2010r - droga polna, bardzo piaszczysta

Tutaj mały popasik. Ten rowerek ma licznik podłączony kabelkiem do przedniej piasty :))Moczyły - ruiny zabytkowego XIII-wiecznego kościoła, reprezentujące przykład budowli salowej, orientowanej, założonej na planie prostokąta, bez chóru i wieży. Elewacje ścian i szczyty wykonane są z kamienia narzutowego różnej wielkości i kształtu, nieobrobionego lub ociosanego niestarannie z dodatkiem cegły w obramieniach otworów okiennych. Kamienie układane są w warstwy, które jednak nie zawsze utrzymują poziom. Zewnętrzne lica ścian wykazują większy stopień obrobienia głazów i staranniejsze dobieranie płaską stroną do lica. Wszelkie nierówności wypełnione są zaprawą wapienną z dodatkiem okrzesków i mniejszych kamieni tworzących warstwy pośrednie, wyrównujące. Narożniki wykonane są ze starannie przyciosanych prostokątnych głazów granitowych.
Dwa jednouskokowe portale wykonane były z ciosów granitowych o łuku delikatnie ostrym. Obecnie zachował się jedynie fragment portalu południowego. Późniejsze przebudowy kościoła spowodowane zapewne jego częściowym zniszczeniem pozwalają dziś jedynie przypuszczalnie określić liczbę i rozstawienie otworów okiennych. W ścianie wschodniej znajdowały się trzy okna rozmieszczone symetrycznie, rozglifione na zewnątrz, zakończone okrągłymi łukami i skośnym parapetem. Zachowało się z nich tylko środkowe, boczne poszerzono i obramiono cegłą. W ścianie południowej zachowało się również tylko jedno pierwotne okno, obecnie zamurowane. Pozostałe dwa znajdowały się zapewne w miejscach obecnych dwóch późniejszych, przemurowanych. W ścianie północnej nie stwierdzono pierwotnych otworów okiennych.
Opracowanie lica ścian zewnętrznych polegało na wyrównaniu zaprawą powierzchni między głazami i wykonaniu na nich boniowania podwójną linią. Elewacje wewnętrzne otynkowano i pokryto miejscami polichromią. Stanowi ją między innymi komplet 12 zacheuszy o średnicy 60 cm, złożonych z podwójnego koła kreślonego cyrklem i krzyża maltańskiego. Nawa kryta była drewnianym stropem płaskim i dachem ceramicznym dwuspadowym.
Okrągłe zakończenie środkowego okna w ścianie wschodniej (jedynego, które zachowało pierwotny kształt), przy jednoczesnej ostrołukowej formie portali południowego i zachodniego pozwala określić czas powstania kościoła na ok. 1250 rok.
Moczyły cdRuszamy dalej w kierunku Pargowa. Ścieżka dalej wiedzie przez las, jest cudownie, tylko słonka nigdzie nie widać :(Zdziwienie Tuni nie miało końca, gdy zobaczyła, że droga, jeszcze tydzień temu zasypana piachem, dziś pokryta jest szuterkiem i można z przyjemnością poruszać się po niej.Jeszcze chwilkę nad Odrę

Co jakiś czas na drzewach widnieją oznakowania szlaku......oraz są miejsca na odpoczynekOprócz rowerzystów mamy też innych uczestnikówLas

Przed nami Pargowo...Znajdują się tutaj ruiny kościoła wybudowanego przed 1336 r. z głazów narzutowych i kwadr granitowych o różnym stopniu obróbki (dokładnie obrobione są kwadry w obramieniach portali, okien i narożników). Posiada on niesymetrycznie rozmieszczone okna - w elewacji południowej cztery okna romańskie zwieńczone łukiem ostrym o ościeżach wykonanych z ciosów granitowych, natomiast po stronie północnej dwa okna. Kościół pokryty był ceramicznym dachem dwuspadowym.
Budynek ma także trzy portale:
portal dwuuskokowy w elewacji południowej o pierwszym uskoku w kształcie trójliścia koniczyny, drugim ostrołukowym;
portal dwuuskokowy, ostrołukowy w elewacji północnej;
portal granitowy, dwuuskokowy w elewacji zachodniej (przesłoniony przez Epitafium z piaskowca pochodzące z XIX wieku).
Na ścianie szczytowej świątyni zachował się herb rodziny von Blumennthal. Na szczycie wschodnim przetrwała dekoracja w kształcie dwóch blend ostrołukowych z rozetą pośrodku.
W XIV wieku od strony północnej dobudowano zakrystię, która była pokryta dachem pulpitowym i posiadała od wschodniej strony okno szczelinowe.
Kościół funkcjonował nieprzerwanie do 1945 r. Po II wojnie światowej popadł w ruinę. Przy kościele przetrwały pozostałości cmentarza. Całość otoczona była kamiennym murem. Cmentarz i ruiny kościoła posiadają ślady dewastacji.
Mijamy wieś i kierujemy się w stronę granicyTutaj jeszcze jeden punkt widokowy :)). Jest cudownieŚcieżka prowadząca do granicy

Kierujemy się już do domu. Po drodze jeszcze skręcamy przed Kołbaskowem by poszukać jeziorka, które widziałyśmy na mapie.

Tak to już z Tunią mamy, gdy kończymy wycieczkę, to słońce wychodzi zazwyczaj zza chmur. W tym przypadku też tak było. Mimo braku słoneczka było ciepło i najważniejsze, bardzo sympatycznie :))

Ślad z dzisiejszej wycieczki...A tak zapisywałam ślady z moich wycieczek, gdy nie znałam jeszcze programu do zapisywania slajdów za pomocą GPS :))

Kategoria 2011


 • DST 21.87km
 • Sprzęt Kropka
 • Aktywność Jazda na rowerze

Masa Krytyczna

Piątek, 28 października 2011 · dodano: 28.10.2011 | Komentarze 15

Dzisiejsza Masa Krytyczna poświęcona była Śródmieściu.Przed 18.00 dojechałam na Pl.Lotników, była tam już cała ekipa z BS i RS oraz wiele innych osób biorących udział w przejeździe uliczkami Śródmieścia Szczecina.

Zanim wyruszyliśmy, zebrano nakrętki dla chorego Adriana.Czas rozpocząć przejazdPo prawej Galeria Kaskada :)Przejazd ulicami Szczecina odbył się w bardzo wolnym tempie, przez co rozmowom nie było końca :). Na koniec, już na Pl. Lotników, poznałam jednego z członków Jantarowych Szlaków - bardzo miły Pan. Chyba kiedyś wybiorę się z nimi na rowerową wycieczkę :)).
Jeszcze tylko długa chwila rozmów, pożegnań...
...i zbiorowa fotka :)Po masie odprowadziłam Tunię do Lidla, gdzie miała samochód i dalej już sama popedałowałam do Przecławia.

 • DST 7.73km
 • Sprzęt Kropka
 • Aktywność Jazda na rowerze

Zabytki i historia 17.10.11

Poniedziałek, 17 października 2011 · dodano: 18.10.2011 | Komentarze 14

Po wczorajszej wycieczce nogi jak z waty. Jednak skusiłam się na rower by rozruszać obolałe trochę mięśnie. Coraz chłodniej w rannych godzinach :(

Kamienica przy ul. Księdza Piotra Ściegiennego. Czyż nie jest urocza? :))


 • DST 124.81km
 • Teren 13.00km
 • Czas 07:13
 • VAVG 17.29km/h
 • Sprzęt Łunibajczyk
 • Aktywność Jazda na rowerze

Ueckermunde i Altwarp

Niedziela, 16 października 2011 · dodano: 17.10.2011 | Komentarze 15

Bryyy, za oknem 0.8 stopnia Celsjusza, przez głowę przechodzi mi myśl, po co mi to? Czy nie lepiej zostać jeszcze w ciepłym łóżeczku? Nie, jednak wstaję, szybko zakładam przyszykowane warstwy ciuszków, szykuję prowiant i w drogę. Świat spowity jest wszędzie białym szronem, jest mroźno, w końcu to dopiero 7.30.Powoli rozkręcam się, nie chcę nałykać się zimnego powietrza zbyt gwałtownie. W Tanowie umówiliśmy się na 9.00, jadę spokojnie na miejsce zbiórki. Tu czeka już srk23, za chwilę dojeżdżają Siwobrody i monter61, jest też Luki7922 i Piotr, czekamy jeszcze na Tunię, która przyjedzie samochodem na miejsce zbiórki, a dalej już z nami pojedzie rowerkiem. W czasie, gdy Tunia wypakowuje rower zjawia się też vonZanWyruszamy. Nasz cel dzisiejszej wycieczki to Ueckermunde i Altwarp. Mimo, że minęło od wyjścia z domu ok. 2 godziny, temperatura wcale się nie podniosła. W drodze z Tanowa do Dobieszczyna wynosiła 0 stopni.

Tradycji staje się zadość, fotka grupowa w Dobieszczynie na granicy polsko-niemieckiejPrezentacja rowerowej pelerynki przeciwdeszczowej "Made in China"Zaraz ich sfotografuję...Tradycyjna sesja fotograficzna koników w HinterseeOj, czy tu kopie...?...jak tu nie fotografować...?

Jedziemy, przetartym już przez nas szlakiem, do Luckow. Tutaj na chwilkę przystajemy - Tunia w przeszłości wystawiała swoje obrazy w tej parafii. Dziś już nieznany pastor...

Siwobrody żegna się z nami, wraca do domu. To jego pierwsza tak długa wycieczka. Rozsądek podpowiada, ze powinien już wrócić.Kierujemy się na Ueckermunde

Niemiecka ekonomiaSkrótami Tuni jedziemy przez las do Belina

UeckermindeSierżant monter61 w akcji - zarządza ewakuacje do AltwarpTunia na wszelki wypadek kamufluje głowę dla niepoznaki pod zwojami jedwabi"Tylko gdzie tu lustro jakieś, chcę zobaczyć, czy mi do twarzy..."Jeszcze Ueckermunde...Fischbrodchen nie gotowe, ryby jeszcze w podbierakuMimo pięknego słońca, temperatura nas nie rozpieszcza, nie jest może już mroźno, ale...

Aleja rzeźb :))I kogo my tu mamy...?Tunia, specjalistka zdjęć grupowych, w akcji...Oto jej dzieło, a właściwie jej sprzętu...O dwóch takich, co ukradli żabę...
Cd aleiPlaża, zimna plaża...

Mokra autostrada...Samotny, pasiasty żagielRozstawiona sieć na... ptaki?Starczy już tej wody, jedziemy do dalejKapliczka cmentarna w Warsin

Ostatnio jak tu jechałam, nie było tej pięknej ścieżki rowerowej, tylko kiedy to było?Chatka krasnoludkówAltwarpSzaleni rowerzyściZnów woda...Po dość znacznym odpoczynku i zaspokojeniu głodu, oraz pragnienia skierowaliśmy się w drogę powrotną. Czas najwyższy bo niedługo słońce będzie chyliło się dość znacznie ku zachodowi, a do domu daleko.Jeziora Nowowarpieńskie, w oddali widać Nowe WarpnoSzutrową ścieżką rowerową zrobioną w miejscu kolejki wąskotorowej przez Ludwigshof do Hintersee

Dalej przez Dobieszczyn do Tanowa, gdzie Tunia była tak dobra, ze zabrała mnie samochodem do Przecławia. Wycieczka wspaniała, ale jakby to miało być inaczej..., towarzystwo wspaniałe przy którym i zmęczenie, i temperatura poszły na dalszy plan.


Kategoria 2011


 • DST 18.79km
 • Sprzęt Kropka
 • Aktywność Jazda na rowerze

Zabytki i historia 15.10.11

Sobota, 15 października 2011 · dodano: 15.10.2011 | Komentarze 10

Ul. Bohaterów Getta Warszawskiego. Ciąg odrestaurowanych kamienic. Nasze miasto robi coraz piękniejsze :))
Zimna jesień zbliża się nieuchronnie do nas. Wyruszając dziś przed 10.00 z domu napotkałam szron na trawie w zacienionych miejscach. Bryyy.

W słońcu jednak, promienie słoneczne dawały dużo ciepła :))

 • DST 16.79km
 • Sprzęt Kropka
 • Aktywność Jazda na rowerze

Zabytki i historia 14.10.11

Piątek, 14 października 2011 · dodano: 14.10.2011 | Komentarze 3

Rano i późnym popołudniem już mocno chłodno, jak dobrze, że rękawiczki i opaska na uszy jest już w moim rowerowym ekwipunku :)

Kamienica na ul Małkowskiego. Coraz więcej odnowionych kamienic w Centrum i w Śródmieściu Szczecina. Aż oko się cieszy :))
 • DST 16.23km
 • Sprzęt Kropka
 • Aktywność Jazda na rowerze

Zabytki i historia 13.10.11

Czwartek, 13 października 2011 · dodano: 13.10.2011 | Komentarze 9

Rano chłodno ale przyjemnie. Słoneczko pięknie świeciło. Na dłoniach już konieczne rękawiczki

Przy Alei Piastów 17 wznosi się dawny dom dyrektora szkoły budowlanej, a dziś rektorat ZUT.Należy do zespołu reprezentacyjnych i monumentalnych obiektów szkolnych wzniesionych na przełomie XIX i XX wieku., w kwartale ulic Pułaskiego, Sikorskiego, Bema i alei Piastów.Willa powstała według projektu sygnowanego pod nazwiskiem Gagnitz lub Gaznitz.Budynek mieszkalny został dobudowany do pd. - wsch. elewacji szkoły rzemiosł budowlanych przy dzisiejszej ul. Pułaskiego 10.Ukończony ok. 1903 roku. Dziś to przepiękny przykład zachowania dawnej elewacji w niezmienionym stanie.Na szczęście wojna nic mu nie zaszkodziła. Z najbardziej charakterystycznych elementów warto wymienić loggię na parterze z półokrągłymi łukami oraz przedogródek.

 • DST 7.83km
 • Sprzęt Kropka
 • Aktywność Jazda na rowerze

Zabytki i historia 12.10.11

Środa, 12 października 2011 · dodano: 12.10.2011 | Komentarze 10

Dziś późne popołudnie chłodne, ale w końcu bezdeszczowe. Wróciłam z pracy rowerkiem.

Piękna kamienica przy Al. Papieża Jana Pawła II