Trzeci dzień jazdy deszcz pokrzyżował plany... | rowerzystka.bikestats.pl Rowerkiem przez świat...

Rowerzystki


avatar Małgośka mówią mi, a moja ksywka na tym blogu rowerowym to "rowerzystka" z miasteczka Przecław k/Szczecina. Odkąd prowadzę tego bloga przejechałam 14867.64 kilometrów, w tym 1257.25 po piachu i błocie. Moja średnia..., to średnia fotograficzna, jeżdżę raczej turystycznie, by podziwiać piękny świat, robić fotki lub filmy, a potem pokazać to wszystko Wam. Prócz jazdy na rowerze mam jeszcze inne ulubione dyscypliny sportowe jak: taniec, bieganie i wszelkie inne gimnastyki ciała :). Acha, nie pokonuję dystansów powyżej 150 km..., tak..., tak było jeszcze nie tak dawno..., cóż..., czasy się trochę zmieniły i moje możliwości też, ale za to nie dbam o statystki, nie potrzebne mi to ;) Więcej o mnie


linijka


linijka


Moja aktywność

linijka

linijka


Kiedy i ile :)

linijka

baton rowerowy bikestats.pl
button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl

FoLandy

FoDeszczówkę należy wziąć?

linijka

wakacje 2012Pogoda w Polsce na stronę
Moi ulubieńcy :)

linijka

Zaliczyłam gminy

    Zalicz gmine
FoKto u mnie gości?

linijka

Takie tam statystyki...

linijka

Wykres roczny blog rowerowy rowerzystka.bikestats.pl
FoFotki...

linijka

No popatrz..., kogo tu nie było?

linijka

free counters

Trzeci dzień jazdy deszcz pokrzyżował plany...

Poniedziałek, 3 sierpnia 2009 · dodano: 14.01.2011 | Komentarze 0

"Deszcz pokrzyżował plany, miała być plaża w Świnoujściu, ale może w Międzyzdrojach uda się pomoczyć nogi w Bałtyku"

Trzeci dzień - wyruszamy ze Świnoujścia © rowerzystka
"Przestało padać, przedzieramy się przez las w kierunku Bałtyku, już słuchać szum fal, tylko pogoda niezbyt dobra na kąpiel"

Za wydmami już woda - Międzyzdroje © rowerzystka


"Wietrznie i pochmurno, pomoczyliśmy tylko nogi i przepchaliśmy ciężkie rowery prze odcinek ok 1 km, wracamy na szlak"

Spacer po plaży © rowerzystka


Jezioro Wicko Małe nieopodal stanowiska wyrzutni pocisków V-3. Tutaj odpoczywamy i zjadamy posiłek (nabieramy sił i odciążamy bagaże :))

Czas na posiłek © rowerzystkaWzgórze Zielonka (81 m n.p.m.) położone w pobliskiej miejscowości Lubin oddalonej od Międzyzdrojów niespełna 5 km jest kultowym miejscem licznie odwiedzanym przez turystów. Na szczycie wzgórza znajduje się punkt widokowy, który jest jedynym miejscem w Polsce skąd jednocześnie widać Deltę Wsteczną rzeki Świny, Zalew Szczeciński, wody Jeziora Wicko Wielkie oraz Morze Bałtyckie. Widoczny jest także malowniczo położony Lubin a w oddali Świnoujście. Przy sprzyjającej pogodzie widoczne jest również niemieckie miasteczko Ahlbeck leżące w nadmorskim pasie, tuż za Świnoujściem.

Lubin 81 m n.p.m - kościół neogotycki z XIX w. © rowerzystka
Jezioro Turkusowe, zwane także jeziorem Szmaragdowym, zaliczane jest do najpiękniejszych jezior Wolińskiego Parku Narodowego. Położone jest na wyspie Wolin, we wsi Wapnica w gminie Międzyzdroje.
Jezioro swoją nazwę zawdzięcza turkusowemu kolorowi wody, która nadaje mu niepowtarzalny charakter. Ta bajeczna turkusowa barwa powstaje na skutek odbicia promieni świetlnych od wody zawierającej związki wapnia oraz białego wapiennego dna jeziora, będącego pozostałością po działającej tu do lat 50-tych odkrywkowej kopalni kredy.
Nawet nie przepuszczamy, że przed nami kilka dobrych kilometrów podmokłymi ścieżkami przez las, które musieliśmy pokonać w większości pchając rowery, zarośnięte wielkie kałuże nie pozwalają nawet na powolną jazdę. Po tej ciężkiej przeprawie zmęczeni znajdujemy miejsce na nocleg.


Jezioro Turkusowe 2,6 m n.p.m. - Wapnica © rowerzystka
Kategoria 2009-sakwy, 2009Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy.
Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!